ЗРОШЕННЯ В БЕССАРАБІЇ МАЄ СТАТИ ОДНИМ З ГОЛОВНИХ РЕСУРСІВ АГРОСЕКТОРУ

Наступний пункт робочої програми перебування в Одеській області Міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка став візит на ГНС-1, що в селі Маразліївка. Там, спільно зі спеціалістами, Міністр обговорив перспективи розвитку Білгород-Дністровської зрошувальної системи, адже Білгород-Дністровське міжрайонне управління водного господарства у 2020 році має укладені договори з 56 водокористувачами.

За словами голови Одеської ОДА Сергія Гриневецького, зрошення має стати головним ресурсом, на якому базуватиметься аграрне виробництво Одеської області. Розвивати зрошення в регіоні дозволить комплексна робота з модернізації інфраструктури. На сьогодні в області запроваджено реалізацію 12 проєктів з відновлення зрошення в регіоні, що дасть можливість збільшити поливні площі ще додатково на 35 тисяч гектар, залучивши нових інвесторів і товаровиробників.

«По трьом об’єктам вже готова проектно-кошторисна документація – решта будуть готові до 10 жовтня. Одеська облдержадміністрація спільно з Одеською обласною радою виділили фінансування на виготовлення проектно-експертної документації, а це – сума в 10 млн грн, що дозволить підготувати і проекти, і експертизу, а кошти у сумі 350 мільйонів гривень, які надійдуть з державного бюджету допоможуть в цілому реалізувати пілотний проект по відновленню систем зрошення», – зазначив голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.