Як держава допомагає бізнесу під час карантину: основні виплати та програми

На Одещині обговорили, як держава допомагає бізнесу в умовах карантину. Зустріч відбулася за участі директора департаменту економічної політики Одеської ОДА Дмитра Радулова, підприємців та представників обласного центру зайнятості й організації працедавців регіону. Сторони провели дискусію щодо основних виплат та програм, які провадить держава.

«Зараз розглядається постанова Уряду про повернення виплат для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей. Це 1 779 гривень — для дітей віком до 6 років. А також 2 218 гривень — для дітей від 6 до 10 років. Якщо постанова буде ухвалена — бізнесмени отримають кошти одразу за два місяці — за листопад та грудень», — зазначив Дмитро Радулов.

В Україні продовжує діяти державна програма «Доступні кредити 5-7-9%», яка передбачає компенсацію підприємцям частини відсоткових ставок. Максимальний строк кредитування – 5 років.Розмір відсотків, які сплачуватимуть підприємства за користування кредитом, встановлюється на рівні 5-9 %. В рамках програми передбачена можливість відстрочки платежів по кредиту до 6 місяців.З 9 жовтня Уряд спростив доступ до програми. Зараз скористатися нею можуть підприємці, річний дохід яких становить до 10 мільйонів євро. Окрім того, з порядку отримання виключена вимога про обов’язкову прибутковість бізнесу.Детальніше ви можете ознайомитися з програмою на сайті: https://5-7-9.gov.ua/

З 2 квітня в Україні підвищені ліміти річного обсягу доходу фізичних осіб-підприємців. Окрім того, 9 вересня Кабінет Міністрів на пів року подовжив дію мораторію на проведення документальних і фактичних перевірок. Підприємців, які займаються діяльністю з високими ризиками ухилення від оподаткування, перевірятимуть лише два рази на рік. Також відповідно до Податкового кодексу органи місцевого самоврядування мають право визначати розміри ставок та надавати пільги зі сплати місцевих податків. Згідно з кодексом, до місцевих відносять: єдиний податок, податок на нерухоме майно, плату за землю та туристичний збір.