“УКРАВТОДОР” ПОКАЗАВ, ЯК ЛІКВІДОВУЮТЬ ЗСУВ ҐРУНТУ НА ТРАСІ “КИЇВ-ОДЕСА”

В Одеській області до 3 серпня завершать ремонт на ділянці біля села Троїцьке, де внаслідок сильних дощів відбувся зсув ґрунту.

Про це повідомляє Укравтодор.

Наразі біля Троїцького укладають георешітки, які посилять насип, та геотекстиль, який має функцію армування та пропускає воду і повітря. Це допоможе боротись із ерозією ґрунтів.

Як повідомляв раніше міністр інфраструктури Олександр Кубраков, причиною зсуву ґрунту та деформації дорожнього покриття стали не лише дощі, а й той факт, що трасу не ремонтували 15 років.

“Останні роки ми намагались підтримувати у нормальному стані дорогу у межах експлуатаційного утримання. Однак цих заходів вже недостатньо, враховуючи, що інтенсивність руху тут одна з найвищих в Україні”, – уточнив він.

Тому ще в 2019-2020 роках за програмою президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” трасу М-05 почали оновлювати у Київській та Черкаській областях. Паралельно йде підготовка до оновлення близько 300 км дороги у Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях за кошти ЄБРР та ЄІБ.

“На перших ділянках вже затверджена проєктна документація і пройдені усі процедури – чекаємо оголошення тендерів, після чого розпочнемо ремонт. Вже за кілька років дорога Київ – Одеса стане взірцевою”, – запевнив Кубраков.

Як повідомляв координатор “Великого будівництва” заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, за програмою президента Володимира Зеленського до кінця 2023 року в Україні буде оновлена вся мережа загальнодержавних доріг, а це понад 20 тисяч км.