СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ЗУСТРІВСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ МУСУЛЬМАНСЬКОЇ ГРОМАДИ

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів робочу зустріч з представниками мусульман Одещини – імамом міста Одеси шейхом Ільясом Умаровим та головою мусульманської громади Ільясовим Керімом.

Важливою частиною зустрічі стало обговорення будівництва соборної мечеті у місті Одеса. Шановні гості наголосили, що нову культову споруду планують звести з куполом, головним мінаретом та вежами мінаретів дещо меншого розміру на вулиці Балківський. Мусульмани з 1994 року використовували будівлю, як молитовний будинок, а декілька років тому отримали дозвіл, від міського управління архітектури, на будівництво, на його місці повноцінної мечеті.

Шейх Ільяс Умаров поінформував голову Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького, що Одеська мусульманська громада — одна з найчисленніших в Україні, яка своїми справами і працею допомагає розвитку і зміцненню країни. Але споруд релігійного призначення в Одесі не вистачає. Частіше за все мусульманські громади Одеси використовують пристосовані приміщення, що не виглядають як мечеті.

Сергій Гриневецький наголосив, що Україна – країна багатонаціональна, поліконфесійна, мультирелігійна. А сторінки ісламу в українській історії це не тільки Крим: мусульмани різних національностей проживали на території сучасного Одеського регіону багато століть. Сьогодні Одеська ОДА забезпечує реалізацію державної політики у сфері релігії та міжнаціональних відносин, прав національних меншин та прав громадян на свободу світогляду і віросповідання на території Одеській області.

Підводячи підсумок зустрічі голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький зазначив, що спорудження мечеті – цікавий гуманітарний і соціокультурний проект. Це – буде перша одеська мечеть, забезпечена мінаретами. Але при його виконанні необхідно взяти до уваги багато моментів, зокрема, забезпечити шумозахист, щоб не турбувати мешканців сусідніх будинків, врахувати можливість підключення до інженерних мереж без перенавантаження та багато іншого.

Без сумніву, якщо все це буде виконане, Україну прикрасить ще одна будівля з цікавою архітектурою, а Одещина отримає ще одну визначну релігійну та туристичну пам’ятку.

В робочій зустрічі взяли участь заступник голови Одеської облдержадміністрації Світлана Фабрикант, директор Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму ОДА Роман Григоришин і заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА Ярослава Різникова.