СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ВІДКРИВ VI ФЕСТИВАЛЬ МИСТЕЦТВ «ОКСАМИТОВИЙ СЕЗОН В ОДЕСЬКІЙ ОПЕРІ»

Сьогодні, в Одеському національному академічному театрі опери та балету, стартував VI Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері». Цьогорічний фестиваль в Одесі присвячений 30-річчю Незалежності України i триватиме до 15 вересня. У фестивальних подіях візьмуть участь близько 800 митців українського і світового театру опери і балету.

Привітав усіх учасників фестивалю та глядачів з відкриттям VI Міжнародного фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

“Ця мистецька подія набуває особливого значення, адже відбувається в рамках відзначення головного свята нашої держави -30-річного ювілею Незалежності України. Знаковим є те, що відкривається фестиваль гала-оперою «Україна – світу», демонструючи потужні, унікальні можливості нашої славетної опери, наших митців. Символічно, що участь у цьому проекті разом із зірками Одеської опери та Національних опер України, беруть участь визначні оперні виконавців із Чехії, Білорусі, Молдови, Латвії. І увесь цей величний, талановитий потенціал поєднається та розкриється саме в Україні, на головній сцені її Південної перлини – Одещини. Пишаюся тим, що фестиваль став гідною традицією Одеського регіону, прозвучав на усю Україну, відкрився світові. Тож чудового вам настрою та насолоди від фестивальних подій!” – сказав Сергій Гриневецький.

ДОВІДКОВО

28 серпня буде представлена опера Джакомо Пуччіні «Богема», 29 серпня на сцені театру — балет-кантата Карла Орфа «Carmina Burana», це міжнародна постановка хореографа-постановника Герарда Мостерда з Бельгії. 5 вересня — концерт «Українська Одіссея», до участі у програмі фестивалю запрошено Національний Одеський філармонійній оркестр під керівництвом народного артиста України Хобарта Ерла.

11 вересня – балетний гала-концерт Classic&Modern “Одеса. Україна. Європа” на Театральнiй площi. У програмі – фрагменти з найпопулярніших класичних балетів, сучасні балетні композиції на музику українських композиторів і прем’єра «Болеро» Моріса Равеля у постановці Георгія Ковтуна.

Завершиться фестиваль 15 вересня унікальним проектом “Ковчег України: музика”.