СЕЛЕКТОРНА НАРАДА З МІНРЕГІОНОМ

Заступник голови Одеської ОДА Костянтин Гой взяв участь у черговій селекторній нараді, яку в режимі онлайн провів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

На нараді обговорили поточні питання у сфері капітального будівництва, зокрема – стан готовності об’єктів медичної сфери та хід реалізації Програми Президента України «Велике Будівництво».

Щодо будівельної готовності приймальних відділень опорних медичних закладів Міністр Олексій Чернишов відзначив Одеську область, де їх будівництво та реконструкцію завершено у повному обсязі. Проте ще триває етап введення в експлуатацію, що пов’язано з процедурою оформлення належної документації на будівлі та спеціалізоване медичне обладнання.

Щодо об’єктів «сільської медицини» (амбулаторій), в Одеській області вже фактично функціонують 8 з 17-ти запланованих.

Стан реалізації Програми «Велике Будівництво 2021», що включає по країні будівництво та реконструкцію 345-ти об’єктів соціальної сфери (школи, дитячі садки, об’єкти сфери охорони здоров’я, об’єкти культури, спорту тощо), складає взагалі 55% (53% по Одеській області). Найбільша готовність – по школам (61%) та об’єктам культури й медичного профілю (по 58%).

Олексій Чернишов вкотре наголосив на необхідності прискорення завершення робіт та введення в експлуатацію до початку навчального року 2021/2022 об’єктів сфери освіти: на даний час готовність по Україні складає 80% (по Одеській області – 82%), введено в експлуатацію 19 з 103-х об’єктів (18,4%).

Окремо Міністр розвитку громад та територій приділив увагу поточним проблемам реалізації проєктів на об’єктах «Великого Будівництва» з дотриманням чинних нормативних вимог щодо запровадження елементів інклюзивності (безбар’єрності): «Без забезпечення зазначених умов вільного доступу для осіб з обмеженими можливостями на 100 відсотків об’єкт не вважатиметься готовим та придатним до введення в експлуатацію», – наголосив Олексій Чернишов.