Перший заступник керівника Одеської ОДА провів селекторну нараду щодо стратегії розвитку Дунайського регіону

Перший заступник керівника Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслав Овечкін разом із профільними директорами департаментів провів селекторну нараду щодо стратегії розвитку Дунайського регіону. Виконання Стратегії зможе значно покращити розвиток інфраструктурних об’єктів, якість життя населення та довкілля не тільки на Одещині, а й в інших регіонах.

«Метою даної Програми є об’єднання всіх сторін задля ефективної співпраці. Одеська область є найбільшою з областей, які входять до зони дії Стратегії ЄС для Дунайського регіону, та має найбільший потенціал в її реалізації. Завдяки плану дій разом із країнами-членами ЄС ми зможемо комплексно підійти до вирішення всіх проблемних питань та мобілізувати різні джерела фінансування на їх реалізацію», — зазначив перший заступник керівника Одеської ОДА В’ячеслав Овечкін.

Стратегія ЄС прийнята у 2011 році. Вона представляє собою план дій 9 країн-членів ЄС (Німеччина, Австрія, Угорщина, Чехія, Словаччина, Болгарія, Румунія, Словенія, Хорватія) та 5 країн, що не входять до його складу (Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Молдова, Україна.

В адміністративному плані Україна представлена 4 областями, які розташованими в басейні р. Дунай та її притоків. А саме це Одеська область, яка має вихід до Кілійського гирла р. Дунай), Чернівецька та Івано-Франківська області, (на території яких розташовані витоки річок Прут та Сірет), а також Закарпатська (знаходиться в басейні річки Тиса).

Співпраця з країнами-членами ЄС дасть змогу налагодити комунікацію з європейськими партнерами в таких провідних галузях як освіта, наука та інформатизація.