ПАМ’ЯТІ АНАТОЛІЯ ІВАНОВИЧА БУТЕНКА

Пішов з життя Анатолій Іванович Бутенко, очільник Одеської області у 80-90-х роках, народний депутат України 1-го скликання.


Анатолій Іванович розпочав свій трудовий шлях у 17 років робітником ливарно-механічного заводу, працював технологом Одеського заводу радіально-свердлувальних верстатів, головним інженером Одеського ремонтно-механічного заводу. Пізніше пройшов різні ланки комсомольської та партійної роботи.


Перебуваючи у керівництві Одеської області (перший заступник голови, голова виконавчого комітету Одеської обласної Ради народних депутатів) Анатолій Бутенко завжди працював на результат, ефективно вирішуючи нагальні для розвитку та життєдіяльності Одещини питання.


У 1990 році Анатолій Іванович став народним депутатом України 1-го скликання. Це була надзвичайно відповідальна місія – брати участь у створенні та прийнятті фундаментальних для творення української держави документів – Декларації про державний суверенітет України, Акту проголошення незалежності тощо. До того ж, Бутенко входив до складу Комісії Верховної Ради з питань оборони та державної безпеки.


Багатогранна, надзвичайно працьовита людина, він не зупинявся у своєму русі вперед. Активно займався науково-дослідною діяльністю, розробляв напрямок щодо економіки та управління підприємствами, здобув ступінь доктора економічних наук. В останні роки очолював відділ розвитку підприємництва Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України.

За заслуги перед державою А.І. Бутенко був відзначений орденами Трудового Червоного Прапора і «Знак Пошани», а також Почесним званням «Заслужений діяч науки і техніки України».


Для нас, молодих тоді управлінців, політиків – початківців, Анатолій Іванович був взірцем, наставником і вчителем.
Висловлюю щире співчуття рідним та близьким. Світла, вічна пам’ять Вам, Анатолію Івановичу! Ви назавжди залишитесь зразком справжнього трударя, керівника, друга.


Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький