ОЛЬГА СТЕФАНІШИНА: БЕЗПЕКА – ОДИН З ЧИННИКІВ ДЛЯ ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНУ

Перебуваючи з робочим візитом в Одесі та Одеській області, Віце-прем’єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина взяла участь в роботі VI-го бізнес-форуму «Odessa 5T Investment Promotion Forum».

«Сьогодні на ринку багато грошей, доступних для інвесторів та компаній. Однак нам ще передує навчитись їх правильно залучати та використовувати. Ми вже знаємо, що найближчі роки найбільш пріоритетними темами для інвестицій будуть “зелена” трансформація та альтернативні джерела енергії. Одеський регіон є дуже перспективним з цієї точки зору» – про це зазначила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України під час виступу на VI-му бізнес-форумі «Odessa 5T Investment Promotion Forum».

Ольга Стефанішина відзначила, що вже за кілька місяців від ЄС очікується анонсування нової інвестиційної програми для регіону Східного партнерства в обсязі від 2,3 млрд євро з можливістю мобілізувати до 17 млрд євро. В цьому ключі важливими стають регіональні проєкти розвитку, зокрема на Одещині, яка має спільний кордон з ЄС, як суходолом, так і по річці Дунай.

«Завдяки зусиллям, які продемонстрували українські регіони, в тому числі Одеса, Україна стала першою країною не членом ЄС, яка головуватиме у Дунайській стратегії ЄС щодо розвитку Дунайського регіону. Це великий проєкт, який підтверджує, що об’єднання зусиль регіонів та центральної влади дозволяє досягати великих результатів» − сказала Ольга Стефанішина.

Віце-прем’єрка також відзначила важливий внесок, який зробив одеський бізнес під час національних консультацій щодо оновлення торговельних параметрів Угоди про асоціацію. За її словами, проактивна позиція бізнесу та компаній стала запорукою важливих рішень на державному рівні.

«Буквально за один місяць Президент України матиме зустріч з Головою Європейської Ради Шарлем Мішелем, де дадуть політичний старт для переговорів щодо змін умов торгівлі з ЄС. Я хочу подякувати одеському бізнесу, що діалоги з вами, які ми проводили рік тому, стали гарною основою для національної переговорної позиції» − заявила Ольга Стефанішина.

Урядовиця також підкреслила, що одним з найбільш важливих елементів залучення інвестицій є довіра та передбачуваність.

«Мені особливо приємно брати участь у Форумі в той момент, коли в одеському морському порті на узбережжі Чорного моря відбуваються спільні навчання України та НАТО «Непорушна стійкість — 2020». Одеса є одним з найбільш безпечних міст, адже ми спільно з НАТО забезпечуємо безпеку у Чорному морі. Безпека − один з чинників для залучення інвестицій та довіри до регіону» − наголосила Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.