ОДЕСЬКА ОДА ПРЕЗЕНТУВАЛА АМЕРИКАНСЬКІЙ ТОРГОВІЙ ПАЛАТІ В УКРАЇНІ ПРОЄКТ НОВОГО ФОРМАТУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ОБЛАСТІ

Під час онлайн зустрічі з президентом Американської торгової палати в Україні Андрієм Гундером заступник голови Одеської ОДА Костянтин Гой та директор Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Роман Григоришин презентували проєкт нового формату інвестиційної політики, що впроваджується на території Одеської області.

«Нас цікавить розвиток промислового потенціалу, введення в дію нових виробничих потужностей, у тому числі в рамках індустріальних парків. Сподіваємось, що американські компанії зацікавляться пільгами, передбаченими Законом «Про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями в Україні» для проєктів з обсягом фінансування понад 20 млн євро. Також ми просимо Американську торгово-промислову палату надавати всебічне сприяння у налагодженні ділових контактів між представниками бізнесу Одещини та США, адже продукція багатьох виробників області є високої якості і користується попитом на закордонних ринках», – зазначив заступник голови Одеської ОДА Костянтин Гой.

Питаннями, що пов’язані з інвестиціями у регіон, наразі активно займається Агенція регіонального розвитку Одеської області. Її основна діяльність – забезпечувати супровід та ефективний розвиток територіальних громад, підвищувати інвестиційну привабливість регіону, залучати інвестиційні та кредитні ресурси, міжнародну технічну допомогу для втілення програм і проєктів регіонального розвитку, сприяти підвищенню конкурентоспроможності товаровиробників на зовнішніх ринках, підтримувати бізнес та євроінтеграцію і розвивати туристичні сфери Одеської області. Також зараз впроваджується пілотний проєкт  ProUkraine з реформи інвестиційної політики у нашому регіоні.

«Це відбувається за підтримки і сприяння Офісу Президента України. Основні задачі проєкту – формування реального інвестиційного продукту в умовах існуючого законодавства та інвестклімату і створення якісного консьєрж-сервісу. Тут мова йде про невеликі інвестиції, що не підпадають під Закон про держпідтримку. Ми пропонуємо інвестору заключити договір з Агенцією регіонального розвитку, аби закріпити за ним інвестменеджера – тоді всі питання з будь-якими органами влади залишаються тільки на відповідальності АРР», – розповів директор Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Роман Григоришин.

«Ми зараз готуємось до візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів. Будемо обговорювати також бізнес-складову наших взаємовідносин. Американська торгова палата розташована якраз через дорогу від Білого дому, тому це буде ще однією можливістю розказати цим компаніям про те, що відбувається в Україні, які є можливості інвестицій не тільки по країні, а окремо в Одесі», – наголосив президент Американської торгової палати в Україні Андрій Гундер.