Функціонування закладів культури в умовах децентралізації

Організація та функціонування закладів культури в умовах децентралізації здійснюється на підставі Законів України «Про добровільні об’єднання територіальних громад» та «Про культуру».

Законодавством передбачено, що базова мережа закладів культури формується з метою забезпечення розвитку сфери культури, всіх жанрів і видів мистецтва, а також цілісності національної культури.

Заклади культури, включені до базової мережі, не підлягають приватизації, оскільки забезпечують державні соціальні нормативи у сфері обслуговування населення закладами культури.

Також передбачено, що виключення закладів культури з базової мережі можливе лише за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.

Так, питаннями включення та виключення з числа закладів базової мережі займається Міністерство культури згідно Порядку формування базової мережі закладів культури.

Більше інформації щодо процесів децентралізації в галузі культури можете знайти на офіційному сайті Міністерства культури України.