Україна стане першою країною не членом ЄС, яка буде головувати у Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону.

Координаційний центр Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону погодив заявку України на головування у цій ініціативі.

Україна стала першою країною, що не є членом ЄС, яка буде головувати в Стратегії і у період з листопада 2021 по листопад 2022 року буде відповідати за визначення пріоритетних напрямків співпраці країн в рамках ініціативи.

Головування у Дунайській Стратегії – це велика відповідальність і ще одна можливість вивчити досвід сусідів по регіону. Кожна спільна з Європейським Союзом платформа для роботи прискорює євроінтеграційний рух України і особливо, коли мова йде про співробітництво в масштабах одного з найбільших регіонів центральної Європи.

Дунайська стратегія – це платформа і план дій по співпраці 14 країн дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Держави-учасники Стратегії співпрацюють у сферах судноплавства, охорони навколишнього середовища, зокрема водних екосистем, включаючи збереження живих водних ресурсів.