Перший Каспійський економічний форум у Туркменістані

04 березня 2019, 16:48

Туркменістан приступив до детальної підготовки до проведення Першого Каспійського економічного форуму, який відбудеться 12 серпня 2019 року в Національній туристичній зоні «Аваза» в м. Туркменбаши, Туркменістан. Цілком символічно, що дата проведення цього першого в історії великого прикаспійського форуму збігається з Днем Каспійського моря.

Реалізація заходів щодо комплексної підготовки та проведення першого Каспійського економічного форуму йде відповідно до затвердженої Президентом Гурбангули Бердимухамедовим Концепції проведення Форуму. Організаційна та аналітична робота сконцентрована в Координаційному центрі Міністерства закордонних справ Туркменістану, створеному рішенням Глави держави від 14 грудня 2018 року на засіданні Уряду країни.

Форум складається з трьох частин – міжнародна Конференція, Каспійська виставка інноваційних технологій та договірно-правова частина.

Майбутня подія покликана надати потужний творчий імпульс економічному, торговельному, інвестиційному співробітництву на Каспійському морі і в прилеглих регіонах, перетворенню Каспію в один з найбільших транспортно-транзитних вузлів міжнародного значення, що відіграватиме найважливішу роль у формуванні нового геоекономічного простору в Євразії і відповідатиме сучасним глобальним тенденціям.

Для участі в роботі Форуму запрошуються делегації прикаспійських держав, в тому числі, керівники і члени урядів, глави прибережних регіонів і керівники регіональних виконавчих органів управління, представники банківського сектора і ділових кіл прикаспійського регіону і зацікавлених країн, науковці, а також керівники компаній, які здійснюють економічну діяльність на Каспійському морі. На Форум також запрошуються делегації інших зацікавлених сторін, в першу чергу, близьких до Каспійського регіону держав, а також представників міжнародних економічних і фінансових організацій.