Агрохімпаспортизація землі

24 січня 2018, 14:00

Системний моніторинг грунтів сільськогосподарських земель, який здійснює ДУ «Держгрунтохорона», є елементом загальнодержавного моніторингу навколишнього середовища. Цей моніторинг здійснюється у вигляді агрохімічної паспортизації сільськогосподарських земель.

Агрохімпаспортизація не є інспекційним наглядом, результатами не передбачають (за особливим виключенням) санкцій щодо товаровиробників (орендарів). До речі, єдиний випадок, коли орендар втратив землі, стався через те, що в нього не було агрохімпаспортів полів, та він не звертався з відповідними замовленнями до ДУ «Держгрунтохорона».

В ході агрохімпаспортизації вивчається великий перелік показників:

  • Родючість – NPK, гумус, мікроелементи;
  • Якість – Ph, солонцюватість, засолення;
  • Забрудненість – вміст пестицидів, радіонуклідів, важких металів.

За результатами обстежень складається агрохімпаспорт, із зазначенням шифру грунту. Використовується агрохімпаспорт також при оформленні експорту, імпорту сільськогосподарської продукції, збуту продукції органічного виробництва та сировини для дитячого харчування.

Деякі показники, що визначають шифр ґрунту, підлягають оновленню раз у 5 років, що може бути підставою для перегляду нормативної грошової оцінки земель.

Вартість такого обстеження приблизно така ж, як і звичайної ґрунтової діагностики (NPK, гумус, ph) завдяки тому, що раз у 5 років для кожного району області частина робіт оплачується із державного бюджету.

Обстеження проводиться на полях усіх форм власності – від особистих селянських господарств до земель держпідприємств та установ. Проекти із землевідведення полів сільськогосподарського призначення також потребують агрохімікатів.

Отже, отримавши агрохімпаспорт, товаровиробник має у розпорядження розгорнуту картину із стану родючості, якості та забруднення полів. Чи замислювалися шановні колеги – товаровиробники, який є вміст мікроелементів у грунтах їхніх полів, якими є рівень солонцюватості, ph, вміст свинцю та інше? Адже ці показники, поряд із показниками родючості, також впливають на стан та продуктивність рослин, на ефективність добрив. А добрива сьогодні – це досить дороге задоволення, і використовувати їх варто дуже обґрунтовано.

Ми виконуємо також з якості сільськогосподарської продукції, мінеральних та органічних добрив.

Агрохімічні обстеження земель іншими лабораторіями не можуть слугувати підставою для видачі державного документа ( агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки).

Одеська філія ДУ «Держгрунтохорона» наполегливо запрошує товаровиробників до співпраці.

Прохання звертатися за адресою: вул.. Лабораторна 19, с. Мізикевича, Овідіопольський район, Одеська область, 65037; тел.. факс (048) 7987257; 0664159671; 0978806775;

е-mail:odessa_cgp@i.ua

Чекаємо у себе керівників та агрономів господарств.

З повагою, директор Г.В.Куліджанов