​За тиждень рівень захворюваності на кір у регіоні знизився майже у три рази

04 липня 2018, 12:57
​За тиждень рівень захворюваності на кір у регіоні знизився майже у три рази

За минулий тиждень рівень захворюваності на кір в Одеській області знизився у 2,9 разів. Окрім того, за цей період в регіоні більше, ніж на 60% знизився також показник госпіталізації хворих на кір. Про це повідомила заступник директора департамента охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Оксана Рокунець-Сорочан.

«Всього за минулий тиждень захворіли 18 мешканців Одеської області, тоді як попередньго тижня було зафіксовано 52 випадки кору. Зокрема, серед дітей спостерігається досить позитивна динаміка — за тиждень захворіли четверо малюків (порівняно із 32-ма за попередній). Хочу вкотре наголосити, що більше 85% захворілих (від початку року) не були щеплені проти цього захворювання. Прохання до батьків — не зволікати з вакцинуванням дітей», — підкреслила Оксана Рокунець-Сорочан.

Зазначимо, поліклініки Одеської області забезпечені вакциною від кору у повному обсязі. Щеплення від цього захворювання дитина має отримати двічі — у 12 місяців та в шість років. Проте, якщо за різними причинами дитина не «потрапила» у календар вакцинації та не отримала щеплення, його можна зробити за індивідуальним графіком.

Нагадаємо, на початку березня Одеська область отримала 20 тисяч доз комбінованої вакцини проти кору, епідемічного паротиту та краснухи. Серед інших регіонів країни це — найбільший показник. Подібне стало можливим завдяки активній позиції очільника Одеської області Максима Степанова. Голова Одеської обласної державної адміністрації неодноразово звертався до Міністерства охорони здоров’я України з проханням забезпечити регіон необхідною кількістю доз вакцини.