​За півроку місцеві бюджети Одеської області заробили 6,8 мільярдів гривень

11 липня 2018, 19:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

За I півріччя 2018 року до місцевих бюджетів Одеської області надійшло 6,8 мільярдів гривень. Основними джерелами доходу залишаються податок на доходи фізичних осіб та плата за землю. Про виявлення додаткових резервів збільшення надходжень йшлося під час виїзної апаратної наради під головуванням керівника Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.

«Сьогодні середня зарплата в районах області зростає аж занадто повільно. Чому? Тому що — корупція та конверти. Окрім того, ще досі актуальною є проблема занизької плати за землю. У деяких районах вона просто неадекватна — 4,2%. Порадив голові Ренійської РДА написати заяву на звільнення. Причина — бездіяльність у питаннях легалізації зарплат і сплати податків. Між тим, маємо приклад Лиманського району, який ще торік підняв орендну плату за землю і заробив для місцевого бюджету більше 10 мільйонів гривень. А це — додаткові кошти для ремонту доріг, дитячих садків, обладнання лікарень та шкіл», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, раніше голова Одеської ОДА Максим Степанов доручив затвердити план заходів по наповненню місцевих бюджетів. Попередньо, отриманий фінансовий ресурс повністю забезпечить реалізацію основних соціально-важливих бюджетних програм. Йдеться про оздоровлення та забезпечення житлом дітей-сиріт, а також допомогу малозабезпеченим родинам, воїнам АТО і воїнам-інтернаціоналістам.

Нагадаємо, за п’ять місяців 2018 року місцеві бюджети Одеської області отримали 5,6 мільярдів гривень. Зростання склало понад 20 %, або 941,4 мільйонів гривень.