Віталій Свічинський взяв участь у Міжнародній регіональній конференції в ОДУВС

25 червня 2019, 12:50
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одеському державному університеті внутрішніх справ розпочала роботу Міжнародна регіональна конференція на тему: «Злочинність на ґрунті ненависті проти ромів як виклик для сил Національної поліції».

Заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Свічинський привітав учасників заходу з початком роботи конференції та побажав усім наснаги, успіхів та нових звершень.

Розкриваючи проблематику заходу, заступник голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко зазначила: «Конференція спрямована на обговорення досвіду і практики, а також пошук ефективних механізмів для забезпечення своєчасного і адекватного реагування правоохоронних органів на злочини, вчинені на ґрунті ненависті, у відповідності до стандартів Ради Європи. Сподіваюся, що цей захід сприятиме подоланню викликів, які стоять перед поліцією, щодо виявлення та належного розслідування злочинів проти ромів».

Теми, які розглядалися на конференції, стосувалися боротьби проти злочинів на ґрунті ненависті перед національними судами та Європейським судом з прав людини, прецедентного права Європейського суду з прав людини щодо злочинів на ґрунті ненависті проти ромів та стану його виконання, впровадження стандартів Ради Європи на практиці тощо.

Нагадаємо, що 15 травня 2019 року заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Колебошин зустрічався Оленою Литвиненко та менеджером проекту «Захист прав національних меншин» Земфірою Кондур. Під час зустрічі сторонами було обговорено становище національних меншин в Одеській області, включаючи ромів, а також питання мовно-освітньої політики та участі меншин у прийнятті рішень.

Наголосимо, що при Одеській обласній державній адміністрації діє Робоча група з виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.