«Відгуки міжнародних спостерігачів за виборами є важливим механізмом забезпечення прозорості виборів», – Віталій Свічинський

10 липня 2019, 14:55
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Сьогодні заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Свічинський зустрівся з представниками Місії CANADEM.

«Відгуки міжнародних спостерігачів за виборами є важливим механізмом забезпечення прозорості виборів. Ми як країна, що сповідує європейські цінності та в якій щоденно відбуваються демократичні перетворення, прагнемо забезпечити справедливий виборчий процес згідно з загальноприйнятими міжнародними стандартами та правами людини», – наголосив Віталій Свічинський.

Сторони обговорили процес організації та проведення виборів, реалізацію та захист конституційних виборчих прав громадян України та сприяння обласною державною адміністрацією у роботі Центральній виборчій комісії, що передбачено законодавством України.

Зазначимо, що Місія CANADEM є міжнародною неприбутковою організацією, що займається просуванням демократії , міжнародного миру та безпеки. Мандат Місії полягає у проведенні оцінки виборчого процесу під час виборів до Верховної Ради України. Міжнародні спостерігачі оцінюють виконання Україною зобов’язань ОБСЄ та інших міжнародних стандартів демократичних виборів, а також національного законодавства. Канадська Місія спостерігає, записує та звітує про свої висновки, не втручаючись і не перериваючи виборчі процеси. Спостерігачі жодним чином не легітимізують виборчий процес і не підтверджують результати виборів.

По завершенню зустрічі, Віталій Свічинський подякував представникам Канадської Місії за здійснення незалежного спостереження за виборами, запобігання та фіксацію виборчих порушень, забезпечення відкритості виборчого процесу та сприяння його публічності.