Відбулось засідання комісії з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати

01 жовтня 2019, 09:05
Gallery item
Gallery item

30 вересня 2019 року під головуванням виконуючої обов’язки голови обласної державної адміністрації Світлани Шаталової відбулось засідання комісії з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати.

Під час засідання було розглянуто питання щодо проведення керівництвом об’єднаних територіальних громад засідань комісій з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати.

Нагадаємо, комісії були створені з метою підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства у частині виплати мінімальної заробітної плати, виведення заробітної плати та зайнятості населення з «тіньового» сектору економіки та легалізації зайнятості населення та заробітної плати.

За результатами заслуханих доповідей Світлана Шаталова доручила головам об’єднаних територіальних громад активізувати роботу з сприяння підвищенню заробітної плати на підприємствах підпорядкованих територій.

Вона наголосила на актуальності боротьби з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізації гарантій оплати праці та організації заходів щодо недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.

«Легалізація робочих місць та заробітної плати – це соціальна захищеність кожного працюючого громадянина. Наповнення місцевого бюджету залежить від кожного працюючого, податки якого сплачуються в місцевий бюджет. Ми оцінюємо резерви місцевих бюджетів щонайменше у 30%», – зазначила Світлана Шаталова.

Також було обговорено подальші дії щодо попередження та виявлення фактів незадекларованої праці. Завдання поставлені Балтській міській ОТГ, Біляївській міській ОТГ, Великомихайлівській селищній ОТГ, Окнянській селищній ОТГ у галузях сільського господарства, будівництва, торгівлі, переробної промисловості.