В Одеській області вшанували пам’ять Тараса Шевченка у день його народження

09 березня 2018 року, 12:55

З нагоди 204-ї річниці від дня народження Кобзаря в Одесі поклали квіти до пам’ятника великому поетові та художнику. Вшанування пам'яті творця продовжили читанням його віршів.

«Тарас Шевченко — різний, всеохоплюючий. Давайте згадаємо “Гайдамаки”: “Гомоніла Україна, довго гомоніла, довго, довго кров степами текла-червоніла…”. Чи змінилось щось за ті декілька сторіч, відколи ці строки були написані?  Звичайно ж, ні. Шевченко також є великим ліричним поетом. Наприклад, відоме: “Летим. Дивлюся, аж світає, край неба палає. Соловейко в темнім гаї сонце зустрічає…”. Давайте пам'ятати Шевченко різним, таким, якою є Україна, яку Кобзар уособлює. Давайте будемо старатися, щоб у нас було якомога більше ситуацій, коли ми згадуємо ліричні вірші Тараса Григоровича, а ті, які я розповів спочатку, нехай лишаються в історії. Нехай в Україні панує мир!», — наголосив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин. 

Нагадаємо, Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 року у селі Моринці на Черкащині. Великий Кобзар написав понад 230 віршів та поем. Проза Шевченка налічує 11 творів. Також Тарас Григорович відомий, як видатний художник.

Портал працює в режимі тестової експлуатації