В Фонтанці планують укріплювати берег за рахунок стягнення боргів зі сплати за землю

12 вересня 2017 року, 19:37

В Фонтанці Лиманського району шукають кошти на укріплення схилу після масштабного зсуву, який стався 29 серпня. Про це йшлося на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОДА 12 вересня під головуванням очільника облдержадміністрації Максима Степанова.

Наразі кошти можна знайти через стягнення боргів з підприємств, які не платять за землю. Зокрема через катаклізм постраждала територія, якою користується громадська організація «Маяк». Вона захопила майже гектар землі та незаконно збудувала будинки. А інше підприємство ДП «Маккенлі», розташоване поряд, взяло в 2007 році  в оренду 33 га землі та зобов’язалося зробити тут берегоукріплення, проте досі нічого не зробило. Більш того, компанія майже півтора роки не платить за землю.

«Кошти, що ДП «Маккенлі нам заборгувало – 1 млн 800 тис. грн, та ще «Маяк» – до 900 тис., можна спрямувати на фінансування цих робіт з берегоукріплення. Адже все ці кошти мають надходити до сільського бюджету», – зазначив голова Лиманскої РДА Василь Приймак.

На самому підприємстві-боржнику пояснюють, що не платили через судові тяжби за землю та кримінальні справи щодо посадових осіб компанії, які тривають останні роки. Проте свої зобов’язання щодо берегоукріплення обіцяють виконати, як тільки вирішать всі юридичні питання. Але в договорі з компанією не вказані строки реалізації цих робіт.

«Протягом тижня хочу почути вашу чітку позицію, коли буде розпочато роботи, та коли буде сплачено суму боргу. Я не буду чекати, доки ви пройдете всі інстанції суду! Зі свого боку можу пообіцяти, що дам відповідне доручення правоохоронним органам, щоб по вони по ваших заявах пришвидшили дії. Окрім того, дам доручення, щоб вони подивилися на умови укладання вашого договору на оренду ділянки без термінів виконання робіт!» – наголосив керівник облдержадміністрації Максим Степанов.

Найближчим часом місцева влада звернеться до експертів, щоб вони проаналізували в якому стані знаходиться берег, та підрахували приблизну суму коштів, необхідну про укріплення схилу.

Портал працює в режимі тестової експлуатації