В акваторії порту «Южний» відкрили найбільший в Україні склад зі зберігання арматури

09 серпня 2017 року, 16:19

9 серпня на території терміналів ТІС в акваторії порту «Южний» відкрили склад зі зберігання та перевантаження металопродукції, зокрема, блакитної арматури. В урочистій церемонії взяв участь очільник ОДА Максим Степанов, керівництво Одеської митниці та представники компаній-інвесторів. Це спільний проект ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та стивідорної компанії ТІС.

Загальна площа складу сягає 7 тисяч кв. м, а обсяг зберігання – 40 тисяч тонн металопродукції. Блакитна арматура не може зберігатися просто неба, оскільки втрачає свої властивості, тож приміщення складу повністю герметичне. З терміналом налагоджено автомобільне та залізничне сполучення. Вартість проекту сягає 4,5 млн доларів. В майбутньому цей термінал використовуватиметься і для контейнерів.

«За допомогою цього комплексу ми збільшимо перевалку контейнерів та зменшимо вартість їхнього перевезення до різних регіонів України. Зокрема, вартість доставки одного контейнеру від моменту розвантаження до Дніпра зменшиться на 2,5 тис. грн. До того ж використовується залізниця, а не автівки, що поїдуть по нашим дорогам та розбиватимуть їх», – зазначив очільник ОДА Максим Степанов.

Робота терміналу також дозволить скоротити час митного оформлення вантажу.

«Це єдиний комплекс на території України зі всією митною інфраструктурою, що дозволяє значно скоротити оформлення як в експортному, так і в імпортному режимах. Та надалі цей термінал буде використовуватись для імпортних товарів, що доставлятимуть по всій Україні», – зауважив керівник Одеської митниці Олександр Власов. Склад збудовано за п’ять місяців із використанням вітчизняних матеріалів та обладнання. Наразі тут працюватиме 100 осіб.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – світовий лідер з виробництва сталі та головний експортер металопродукції в Україні. ТІС – найбільший стивідорний оператор України, що обробляє 20% всіх вантажів, що доставляють в Україну морем.

Портал працює в режимі тестової експлуатації