В Южному обговорили економічний потенціал міста

19 грудня 2018, 16:30
В Южному обговорили економічний потенціал міста

Рада регіонального розвитку розпочала свою роботу в Южному. Її учасники заслухали звіт міського голови та окреслили пріоритети на найближчі три роки. Серед них розвиток промислово-транспортної інфраструктури, туризм і міжнародні зв’язки. До обговорення приєдналася заступниця голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

«За останні роки в Южному відбулися позитивні зміни. І зараз ми конструктивно обговорюємо найбільш нагальні та проблемні питання. Важливо, що місто приділяє велику увагу освіті і турбується, щоб найменші мешканці мали комфортні умови і доступ до новітніх інформаційних технологій. Також місто має амбітні плани — відремонтувати всі місцеві дороги протягом наступних двох років», — відзначила заступниця голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

Вона нагадала, що будівництво та ремонт доріг — один із ключових пріоритетів, визначених Президентом України Петром Порошенком і стратегічним планом дій очільника регіону Максима Степанова.

Також було наголошено, що «Южний» займає провідне місце в країні з вантажообігу серед морських портів. Цього року впроваджуються заходи для удосконалення перевантажувального обладнання, підвищення надійності електропостачання об’єктів. За підсумками 2018 року, у загальному обсязі реалізованої промислової продукції міста найбільша питома вага припадає на «Одеський припортовий завод» — 13% та «Дельта Вілмар СНД» — 86%.

Окрім цього, Южне входить у першу трійку серед міст Одеської області щодо освоєння капітальних інвестицій на одну особу (4 523 гривень). Міський голова Володимир Новацький розповів про можливості для подальшого соціально-економічного і туристичного потенціалу.

«Місто позиціонує себе як промислово-транспортний вузол, що приваблює залучення інвестицій. Маючи такий природний ресурс як Чорноморське узбережжя, туристична галузь може стати одним із перспективних напрямів розвитку міста. Наприклад, у сезон-2018 Южне відвідало близько 80 тисяч туристів», — заявив Володимир Новацький.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко доручив регіональним лідерам розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити і прийняти їх на рівні громад. Результатом спільної роботи стане оновлений план розвитку всієї області на найближчі три роки.