В Україні посилили відповідальність за порушення умов карантину

31 березня 2020, 11:41
Gallery item

Кабінет Міністрів України посилив карантинні заходи через коронавірус. Починаючи з 29 березня усі, хто повернувся з-за кордону, йтимуть на обов’язкову обсервацію, а ті, хто контактував з хворим — на самоізоляцію. Відповідне рішення Уряд прийняв на позачерговому засіданні 29 березня.

Так, міністри внесли чергові зміни до постанови Кабміну від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Тепер постанова передбачає, що особи, які відвідували країни/регіони з місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ, підлягатимуть обов’язковій обсервації (ізоляції) протягом 14 днів — так само, як 20 лютого ізолювали у Нових Санжарах евакуйованих з Китаю українців. Це потрібно, аби не допустити занесення нових випадків хвороби на територію України.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані утримуватися від відвідування громадських місць та контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають. Дозволяється відвідувати у невідкладних випадках місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення та закладів охорони здоров’я за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менш як 1,5 метра.

Наразі Верховна Рада України схвалила Закон України про «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)».

Відповідо до його положень, громадяни сплачуватимуть штраф у разі порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічни правил і норм.

Адміністративна відповідальність встановлена за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19. Крім того, розмір стягнення змінюється в залежності від статусу особи. А саме пересічний громадянине сплатить від 17 000 до 32 000 грн, тоді як для посадових осіб штраф складатиме від 34 000 до 170 000 грн.

Крім того, підвищена кримінальна відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. А саме за порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від 1 000 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

За словами спеціалістів, самоізоляція – найефективніший спосіб попередження поширення хвороби. Це допоможе зберегти сотні, а може й тисячі життів.