​В притулку «Світанок» проведуть перевірку

06 серпня 2018, 17:00
​В притулку «Світанок» проведуть перевірку

Відділ ювенальної превенції ГУНП в Одеській області проведе перевірку у дитячому притулку «Світанок». Результати мають оприлюднити за тиждень. До комісії залучать професійних психологів, які спілкуватимуться із вихованцями, співробітниками закладу та волонтерами. Про це стало відомо під час наради за участі громадськості, відділу ювенальної превенції та Служби у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації. Заступник голови ОДА Сергій Колебошин підкреслив, що перевірка має відбутися виключно у прозорий та законний спосіб.

«Перевірка вірогідності фактів, які були викладені у соціальній мережі, має відбутися в абсолютно прозорий та законний спосіб. Наразі є заява, призначено слідчого та формуються групи ювенальної превенції з психологів, які за протоколами проведуть допит дітей, вихователів та волонтерів. Якщо факт підтвердиться, безумовно, будуть прийняті дисциплінарні та кримінальні заходи», — зауважив Сергій Колебошин.

Зазначимо, четвертого серпня у соціальній мережі Facebook було оприлюднено матеріал, який, за словами його автора, може свідчити про застосування фізичної сили до вихованців дитячого притулку «Світанок».

Нагадаємо, притулок «Світанок» є складовою програми деінституалізації (DI) в Одеській області. Її головна мета — підтримка та розвиток сімейних форм виховання. Йдеться про створення відповідних послуг, допомогу сім'ям у складних життєвих обставинах, аби вони не віддавали своїх дітей до інституцій. Наразі обговорюються шляхи та терміни реформування притулків у центри соціально-психологічної реабілітації. Цей формат дозволить збільшити їх фінансування та кількість спеціалізованих працівників.