В Одеській ОДА відбулася зустріч з командуванням британського корабля HMS «Echo»

20 грудня 2018, 10:10
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одесі з дружнім візитом перебуває гідрографічний корабель Королівських Військово-Морських Сил Великої Британії «Echo». У перший день відбулася запланована зустріч делегації на чолі з командиром корабля капітаном 2-го рангу Метью Ворреном із заступницею голови Одеської обласної державної адміністрації Світланою Шаталовою.

«Ми дуже раді вітати HMS «Echo» у нашому регіоні. Хочу висловити вдячність присутнім і Міністерству оборони Великої Британії за підтримку України та подальше нарощування навчальної, консультативно-дорадчої допомоги. Це перший військовий корабель НАТО, який зайшов до Чорного моря із прямим формулюванням мети візиту, що пов’язана з Азовською кризою. Для нас надзвичайно важливо, що Велика Британія та Королівський флот вчасно виконують двостронні домовленості між міністерствами оборони наших країн і надають реальну підтримку. Ми це дуже цінуємо», — зазначила Світлана Шаталова.

Сторони обговорили загальну ситуацію та особливості воєнного стану, зокрема, і в Одеській області. Світлана Шаталова підтвердила, що заходи безпеки дійсно посилено, проте це не торкається повсякденного життя українців. «Ми поділяємо принципову позицію Глави держави: воєнний стан має бути мінімально помітним для громадян і не передбачати суттєвих обмежень прав і свобод», — додала вона.

«Для нас надважливо висловити підтримку всій Україні. І наш візит проходить саме у такому контексті. Ми раді бути тут. В майбутньому ми також будемо підтримувати Україну довгостроково. Дякуємо за гостинність», — підкреслив командир корабля капітан 2-го рангу Метью Воррен.

Нагадаємо, візит триватиме до 22 грудня 2018 року. HMS «Echo» — сучасний військовий корабель, призначений для проведення розвідувальних операцій. Він може надавати адаптовану інформацію практично в режимі реального часу.