В Одеській ОДА підписали Меморандум щодо реалізації послуги раннього втручання

14 вересня 2018, 15:15
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Одеська ОДА підписала Меморандум із нідерландською фундацією „SOFT Tulip” та КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» щодо реалізації послуги раннього втручання. Європейські партнери надаватимуть підтримку у створeнні та роботі центрів раннього втручання, навчатимуть співробітників, а також консультуватимуть батьків дітей з інвалідністю.

«Одеська область є однією з чотирьох в Україні, де реалізовується пілотний проект із надання послуг раннього втручання. Сьогодні ми зробили важливий крок — підписали Меморандум про співробітництво із міжнародною організацією „SOFT Tulip”. Вона займається розвитком послуги раннього втручання в Україні, а також у країнах Європи. Сама послуга передбачає виявлення у дітей раннього віку порушення здоров’я та розвитку і подальший їх супровід. Зокрема, ведеться робота з батьками. Зазначу, що послуга раннього втручання вже надається в Одеський області на базі обласного центру психічного розвитку. Там функціонує центр раннього втручання, аналогічний нещодавно відкрився у місті Одеса. Наступного року ми плануємо відкрити ще декілька центрів у районах області», — підкреслив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

Окрім того, в районах Одеської області проводяться тренінги міжвідомчих команд з надання послуги раннього втручання. Цьогоріч у вересні навчання пройшли в Ананьївському, Овідіопольському, Біляївському районах, а також у містах Одеса, Южне і Подільськ.

«Ми приділяємо велику увагу батькам дітей з інвалідністю. Завдяки консультаціям та співпраці з ними, в подальшому, дитині легше адаптуватися в інклюзивному садочку та реабілітаційних закладах. Ми співпрацюємо з 4 регіонами України. Наразі ми почали розробку документу, беручи за основу напрацювання колег у регіонах, аби допомогти ввести систему раннього втручання по всій Україні», — наголосив директор фундації „SOFT Tulip” Фредерікус Блюмколк.

Зазначимо, послугами раннього втручання користуються сім’ї з дітьми з інвалідністю у віці від нуля до чотирьох років. Послугу спрямовано на попередження прогресування порушень у дітей, інвалідізації та інституалізації. Окрім того, вона допомагає всій сім’ї адаптуватися до життя у суспільстві.