В Одеській ОДА обговорили прогрес виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС

16 листопада 2018, 13:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов зустрівся зі старшим експертом аналітичного Центру європейських політичних досліджень Майклом Емерсоном. Під час спілкування вони обговорили прогрес виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС на регіональному рівні, а також питання розвитку торгівлі між Одеською областю та європейськими країнами.

«Наші стосунки з ЄС за останні роки значно поглибились і набирають обертів. Зокрема, за 9 місяців експорт товарів з Одеської області до країн ЄС сягнув 286 мільйонів доларів, а це - понад 23% від загального обсягу. Водночас ми усвідомлюємо, що разом із величезними перспективами, які відкриває угода про Зону вільної торгівлі з ЄС, та можливостями доступу на його ринки, ми маємо неабияку відповідальність щодо реформування всіх галузей регіональної економіки та впровадження євроінтеграційних механізмів», – підкреслив Максим Степанов.

Він нагадав, що зараз область працює над відкриттям Центру підтримки експорту, аби надавати малому та середньому бізнесу консультації та супровід у процесі пошуку нових ринків збуту в країнах ЄС.

У свою чергу Майкл Емерсон зазначив, що аналітичний Центр європейських політичних досліджень займається аналізом, як Україна просувається у реформуванні різних галузей та розвитку громадянського суспільства. Та наголосив, що перед Європейським Союзом зараз стоять декілька викликів, зокрема, вихід Великобританії із ЄС (Brexit), входження країн Західних Балкан, українські євроінтеграційні процеси та інші.

Нагадаємо, голова Одеської ОДА Максим Степанов анонсував відкриття «Центру підтримки експорту» у регіоні. Мета проекту – надавати консультації та на практиці допомагати бізнесу експортувати свої товари. Вже зараз його фахівці запрошують до співпраці виробників Одеської області, які мають бажання експортувати свої товари за кордон.

Одеська область увійшла у трійку переможців конкурсу «Битва міст» і приєдналася до реалізації освітніх експортних програм Export Revolution Ukraine та Creative Export Ukraine на рівнях START та PRO від уряду Естонії. 74 компанії області долучилися до проекту. Це можливість для наших підприємців та експортерів отримати практичні рекомендації від провідних європейських експертів.