​В Одеській ОДА наполягають, аби кошти на пільговий проїзд передбачалися у повному обсязі: відповідальність — на місцях

22 серпня 2018, 16:00
​В Одеській ОДА наполягають, аби кошти на пільговий проїзд передбачалися у повному обсязі: відповідальність — на місцях

Понад 200 тисяч мешканців Одеської області мають право користуватися послугами залізничного та автотранспорту безкоштовно чи за пільговою ціною. Фінансування має здійснюватися за рахунок місцевих бюджетів. Проте більшість районів та міст не передбачають вказані кошти у повному обсязі. Про це повідомили у департаменті соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації.

«Це – показник ставлення до власних мешканців! Чимало районів та міст області не закладають кошти у повному обсязі. Вкотре наполягаємо, аби органи місцевої влади відповідально поставилися до цієї ситуації та якнайшвидше виправили її. Окрім того, кожна громада може розширити перелік категорій, які матимуть право на безкоштовний проїзд», — зазначила директор департаменту соціальної та сімейної політики ОДА Лілія Коваленко.

Нагадаємо, цьогоріч у бюджеті Одеської області суму видатків на пільговий проїзд збільшено до 10 мільйонів гривень. Йдеться про пересування приміськими та міжміськими маршрутами обласного значення. Для того, аби громадяни завжди мали змогу скористатися пільгами, за дорученням голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова, кошти передбачено і в місцевих бюджетах.

Водночас, пільговим категоріям громадян, при оплаті послуг зв’язку, кошти надаються виключно з місцевого бюджету. Відповідно до чинного законодавства, отримати їх мають право ветерани війни, особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, жертви нацистських переслідувань і, зокрема, багатодітні родини.