В Одеській області завершили ремонт траси М-15 та відкрили дорогу в обхід Рені

12 лютого 2019, 15:45
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одеській області відкрили новозбудовану дорогу в обхід Рені та завершили ремонт міжнародної траси М-15 «Одеса-Рені». На відкритті були присутні Президент Петро Порошенко та голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Загальна протяжність новозбудованої обхідної автодороги становить 6,3 км. Вона є частиною траси М-15 і вже відсьогодні відкрита для проїзду. Нова обхідна дорога дозволить вивести великогабаритний транспорт за межі Рені та розвантажити вулиці міста. На її будівництво витратили майже 390 мільйонів гривень.

«До квітня 2019 року залишилося завершити деякі роботи по завершенню проекту, але вже зараз ми можемо сказати: з Рені до Одеси веде нова, добре відремонтована дорога. Основні роботи були проведені в 2017-2018 роках і це безпрецедентний термін, коли за два роки повністю побудована, відремонтована, модернізована дорога такої довжини», — наголосив Петро Порошенко.

Траса М-15 загальною протяжністю 306 км перебувала в аварійному стані та потребувала відновлення понад 30 років. Завдяки ремонту автошляху час у дорозі від Одеси до Рені скоротився з 7 до 4 годин.

Петро Порошенко підкреслив, що у цьому році на будівництво доріг в Україні передбачено 55 млрд. гривень. І внаслідок децентралізації громади мають більше коштів, щоб будувати дороги всередині міст.

«Дорога – це розвиток України. На сьогоднішній день тут будуть з’являтися і нові робочі місця, і бізнес, і нові можливості Ізмаїльського порту. Нові можливості для Ренійського порту. Звідси, з Рені починається Україна», – зазначив Президент.

У свою чергу очільник регіону Максим Степанов переконаний, що ремонт доріг дає поштовх для розвитку туризму, малого та середнього бізнесу. Нагадаємо, будівництво та ремонт доріг — один із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської ОДА Максима Степанова «Розумний регіон». Протягом 2017-2018 років в області було відремонтовано безпрецедентні 450 кілометрів автошляхів (у тому числі і 233 км траси Одеса-Рені).

Зазначимо, траса М-15 — стратегічно важлива не тільки для Одеської області, а й для усієї України. Вона проходить по території дев’яти районів, забезпечує зв'язок з портами України, по ній здійснюється постійний рух великовагового транзитного транспорту, що прямує до міжнародного пункту пропуску Джурджулешти.