В Одеській області запрацює «Центр підтримки експорту»

18 червня 2018, 15:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

При Одеській обласній державній адміністрації планують відкрити «Центр підтримки експорту». Мета проекту – надавати консультації та на практиці допомагати бізнесу експортувати свої товари. Про це стало відомо під час відкритої дискусії «Стан та перспективи реалізації національних реформ в Одеській області». Захід відкрив голова ОДА Максим Степанов. Участь в обговоренні взяли керівники департаментів ОДА, профільні експерти, а також представники громадянського суспільства.

«Завдяки жорсткій та наполегливій позиції Президента України в останні роки українська економіка демонструє стабільне зростання. Країна стала привабливою для інвесторів. Найважливіше значення масштабних та системних реформ — це те, як вони відчуваються людьми в регіонах, кожним з нас. Минулого року, приміром, наша область стала лідером країни за темпами зростання промисловості. Будуються нові заводи, запускаються зернові термінали, створюються комфортні умови для ведення бізнесу, які формують розумну економіку нашого регіону», — відзначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

У першій частині заходу експерти, громадськість та представники влади дискутували щодо економічних питань. Відтак, за статистикою, у 2017 році середньомісячна заробітна плата в Одеській області зросла на 36,1% та склала 6542 гривень. Як було зазначено під час дискусії, «це при тому, що завдяки політичній волі Президента Петра Порошенка майже повністю розбудовано нові Збройні сили України».

«Одеська область посідає четверте місце в Україні за обсягом прямих іноземних інвестицій. Загалом, країна займає 61 місце в рейтингу «Doing business» проти 137 місця в 2013 році. Факти – річ уперта. Наразі бізнес бачить перспективи розвитку в Україні, в цілому, та в Одеській області, зокрема. Триває співпраця з потужними міжнародними інституціями. Їх підтримка надає нам нові можливості та переваги, які вже, наприклад, надав безвізовий режим з країнами ЄС», — додала заступник директора Асоціації виробників України, національний консультант ООН по секторальній експортній стратегії України Дар’я Антоненко.

Очікується, що протягом наступних років в Одеській області буде реалізовано низку проектів з відновлювальної та альтернативної енергетики. Водночас, за словами експертів, вперше в історії країни автошляхи зазнають системного ремонту. У 2017 році в Одеському регіоні було відремонтовано безпрецедентні 259 кілометрів доріг.

«Саме завдяки запровадженому Президентом України митному експерименту вдалося розпочати масштабний ремонт доріг. Другий крок — децентралізація, яка торкнулася не лише розмежування повноважень між центром та регіонами, а й дорожнього господарства. За ініціативи Глави держави було створено Державний дорожній фонд», — зауважив начальник Служби автомобільних доріг в Одеській області Олег Варивода.

Також учасники дискусії відзначили провідну роль національних реформ щодо боротьби з корупцією та процесу деолігархізації. Саме за участі громадськості завершено перші етапи реформування незалежних актикорупційних та правоохоронних органів. За словами голови правління ПАТ «Банк Восток» Вадима Мороховського, позитивні зміни відчуває також банківська система України.

«По-перше, підписано закон «Про вищий антикорупційний суд». Введено систему автоматичного відшкодування ПДВ, що є надзвичайно важливим та довгоочікуваним кроком. Окрім того, з’явилася генерація нових людей в бізнесі та політиці, а також спільна єдність. Врешті, дуже важливо демонструвати лояльність по відношенню до держави, адже на шляху до змін потрібні зусилля кожного з нас», — додав Вадим Мороховський.

Зокрема, під час дискусії обговорили і вдосконалення системи електронних закупівль «ProZorro», яка вже зекономила понад 50 мільярдів гривень у державному бюджеті.

«В Одеській області за 6 місяців цього року попереджено неефективне витрачання бюджетних коштів на мільярд гривень. Завдяки системі електронних закупівель кожен українець має можливість контролювати використання коштів. Важливо, аби всі напрацювання, запропоновані Главой держави, були втілені в життя. Зокрема, й судова реформа», — підкреслив начальник Південного офісу Держаудитслужби України Олег Муратов.

За словами експертів, центральна влада вперше виконала обіцянку та передала гроші на місця. Відтак, за п’ять місяців 2018 року місцеві бюджети Одеської області заробили 5,6 мільярдів гривень.

«Вважаю, що наш головний успіх - у співпраці малого, середнього та великого бізнесу. До речі, бюджети громад зросли у п’ять-шість разів. Ресурси дійсно були передані на місця. До цього, ми лише мріяли про реалізацію деяких проектів, а тепер маємо можливість все це робити! Впевнений, що на теренах Одеської області розвиток місцевого самоврядування буде успішним та продуктивним», — додав голова Авангардівської ОТГ Сергій Хрустовський.

Зазначимо, під час відкритої дискусії також обговорювалися стан та перспективи реалізації освітньої та медичної реформ.