В Одеській області заклад професійно-технічної освіти отримав нову сільськогосподарську техніку

03 січня 2019, 13:30
В Одеській області заклад професійно-технічної освіти отримав нову сільськогосподарську техніку

Майбутні виноградарі проходитимуть практичні заняття на новій сільськогосподарській техніці. Для Татарбунарського професійно-технічного аграрного училища було придбано два трактори, плуг, борона та оприскувач. Нову техніку заклад отримав у рамках реалізації проекту регіонального розвитку «Підготовка робітничих кадрів з професії «Виноградар». Про це повідомили у департаменті освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

«Проект покликаний відродити виноградарство в Одеському регіоні. Він реалізується за рахунок коштів Європейського Союзу. Загальна вартість проекту становить понад 5 мільйонів гривень. Він дозволить підготувати висококваліфікованих спеціалістів у виноробній галузі, адже наразі на ринку праці є потреба у виноградарях», — підкреслив директор департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр Лончак.

Також у рамках проекту планується закупівля саджанців винограду, додаткового обладнання, забезпечення водопостачання та інше. Загальний строк реалізації проекту – три роки.

Окрім того, спеціальність «Виноградар» включено до переліку професій загальнодержавного значення. На базі Татарбунарського професійно-технічного аграрного училища підготовка робітничих кадрів за цим фахом здійснюється з 1 вересня 2018 року.

Зазначимо, «Підготовка робітничих кадрів з професії «Виноградар» є одним з п’яти проектів, який переміг на конкурсі Мінрегіону на отримання грантових коштів від Євросоюзу. На реалізацію всіх проектів Одеська область отримала 65 мільйонів гривень.

Нагадаємо, всі проекти підготовлені у рамках Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.