В Одеській області відкрили ще три інклюзивно-ресурсні центри

28 грудня 2018, 12:05
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

У Подільському, Білгород-Дністровському та Савранському районах відкрили інклюзивно-ресурсні центри. Роботу закладів спрямовано на інтеграцію дітей з особливими освітніми потребами у навчальний процес. Про це повідомив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

«На мапі Одещини з’явилися ще три інклюзивно-ресурсні центри для дітей з особливими освітніми потребами. З їхньою допомогою відбувається реабілітація та корекція розвитку дитини, що вкрай важливо для гармонійної соціалізації. Центри забезпечено сучасним обладнанням та інвентарем, що активують пізнавальні процеси і підвищують мотивацію дітей до навчання. Плануємо охопити інклюзивною освітою усі райони області», — підкреслив Сергій Колебошин.

У кожному ІРЦ обладнано 4 кабінети. Серед них: кабінет лікувальної фізкультури, кімнати психологічного розвантаження, надання оцінки та психолого-педагогічної допомоги, а також ресурсна кімната. Фінансування роботи закладів здійснюється за рахунок освітньої субвенції, тож послуги центрів будуть безкоштовними.

Рівень розвитку дітей визначатимуть за кількома напрямами: фізичний і психологічний стан, мовлення та навчальна діяльність. У разі виявлення у дитини особливих освітніх потреб, для неї буде сформована індивідуальна програма розвитку.

За результатами комплексної психолого-педагогічної оцінки, фахівці ІЦР направлятимуть і надаватимуть допомогу у влаштуванні дитини з особливими потребами до закладів освіти.

Нагадаємо, у травні Одеська область приєдналася до національного проекту з розвитку інклюзивного освітнього середовища. Дружина Президента Марина Порошенко та голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов підписали Меморандум про долучення області до проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Розвиток інклюзивної освіти — один із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.