В Одеській області відкрили ще одне відділення екстреної меддопомоги з телемедициною

05 жовтня 2018, 19:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Президент Петро Порошенко та голова Одеської ОДА Максим Степанов відвідали оновлене приймальне відділення Болградської районної центральної лікарні. Зокрема, у новоствореному Emergency department запрацювали кабінет телемедичних консультацій, мала операційна і палата інтенсивної терапії. Відтак, завдяки можливостям телемедицини дані пацієнтів Болградської лікарні (електрокардіограма, спірограма, УЗД тощо) можуть передаватися в режимі онлайн, а хворі — отримувати консультацію провідних медичних фахівців не лише Одеської області, а й всієї України.

«Я прийняв рішення – давайте ми започаткуємо програму сільської телемедицини. Бо Україна є дуже великою державою, Одеська область є найбільшою в Україні за територією. Важливо, щоб навіть у найвіддаленішому куточку Одеської області, так само як і всієї України, в кожному селі компетентними зусиллями працівників районної лікарні, працівників третьої, четвертої ланки, обласного центру, найкращих фахівців з Києва ми могли достукатися до села і надати ту допомогу, яка рятує в перші «платинові секунди» і хвилини», - сказав Президент Порошенко, спілкуючись з персоналом лікарні.

Очільник регіону Максим Степанов під час презентації потужностей обласної телемедицини розповів, що всі 175 бригад «швидкої» допомоги в регіоні було оснащено електрокардіографами з телеметричними пристроями. Окрім того, амбулаторії та ФАПи області поступово оснащуються мобільно-діагностичними комплексами. 20 таких комплексів сьогодні, зокрема, було передано в Болградську лікарню. Загалом, від початку року за допомогою телемедицини надано майже 1200 консультацій.

«В обласній лікарні телемедичні консультації зараз надають лікарі 19 спеціальностей. Коли вийдемо на 15-20 консультацій на добу – будемо створювати обласний центр телемедицини з окремим штатом», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Нагадаємо, підвищення якості медичних послуг — один з пріоритетів реалізації Стратегічного плану дій голови Одеської ОДА Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017–2019 роки. Зокрема, в Одеській області триває будівництво мережі так званих Emergency department. Така модель успішно реалізується у медичних закладах США та Канади. У подібних відділеннях працюють фахові лікарі, які можуть професійно надати екстрену допомогу на ранньому госпітальному рівні. У грудні 2017 року відділення екстреної меддопомоги з телеметричним кабінетом було відкрито в Окнянській районній лікарні.

У найближчих планах — відкриття Emergency room в амбулаторії групової практики Маяківської ОТГ та поява Emergency department у Савранській районній лікарні.