​В Одеській області відкрили четверте відділення екстреної допомоги з телемедициною

22 березня 2019, 10:10
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

У Балтській центральній районній лікарні розпочало свою роботу відділення невідкладної допомоги (еmergency department) з кабінетом телемедицини. Це четверте таке відділення на території Одеської області.

«Перше відділення ми свого часу відкрили в Окнах. Саме тоді Президент Петро Порошенко дав старт реформі сільської медицини. За цей час маємо позитивні відгуки від лікарів і пацієнтів з приводу телемедицини та роботи еmergency department», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

На облаштування еmergency department спрямували майже 3,8 мільйонів гривень. Із них 2,5 – з обласного бюджету (на придбання цифрового рентген-апарату), решта – з місцевого (на ремонт приміщення, меблі і обладнання). Тож у відділенні є кабінет ультразвукової діагностики, мала операційна, оглядова, кімнати для медперсоналу.

У кабінеті телемедицини встановлено і працює необхідне обладнання, щоб при потребі надати консультацію лікарям первинки чи проконсультуватися з провідними фахівцями з Одеси.

У разі необхідності медичну допомогу у відділенні зможуть отримати не лише мешканці Балтського району, який є центром госпітального округу, а й жителі Кодимського, Любашівського та Савранського районів. При цьому, невдовзі подібні еmergency department будуть відкриті і там.

Під час спілкування з медперсоналом і пацієнтами Максим Степанов повідомив, що Одеська область бере участь у пілотному проекті з реформи екстреної медичної допомоги. «У результаті проекту ми придбаємо 130 автомобілів швидкої та оновимо парк. І п’ять автомобілів маємо передати для Балтського, Кодимського та Савранського районів», — зазначив він.

Після цього голова ОДА Максим Степанов передав шість мобільно-діагностичних комплексів для закладів первинної ланки Балтського району. Таким чином, ФАПи та амбулаторії на основі проведених обстежень зможуть координувати встановлення точного діагнозу на місці. Саме такою була ключова ідея реформи сільської медицини, яку започаткував Президент Петро Порошенко.

Зазначимо, на базі Балтської ЦРЛ також функціонує реперфузійний центр, який обслуговує 8 північних районів. За 2018 рік його лікарі врятували 320 пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.

Нагадаємо, еmergency department разом із телемедициною наразі успішно працюють у Маяках, Окнах і Болграді. Розвиток медицини — один із пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон».