В Одеській області ветеранам Другої світової війни допомагають підписати декларації з сімейними лікарями

08 травня 2018, 14:30
В Одеській області ветеранам Другої світової війни допомагають підписати декларації з сімейними лікарями

Ветеранам Другої світової війни допомагають обрати сімейного лікаря та укласти з ним декларацію на дому. Відповідне доручення 17 квітня 2018 року надав голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов. Зокрема, для них організовують медичний огляд та у разі необхідності – лікування. Такою можливістю вже скористалися 1323 мешканця Одеської області. Про це стало відомо сьогодні під час апаратної наради ОДА.

«У ветеранів не завжди є можливість самостійно прийти до медичного закладу та укласти декларацію. Відтак, лікар має прийти до них. І такої уваги ці категорії потребують завжди – не тільки напередодні свят чи для «галочки». Прошу пришвидшити підписання декларацій. Наші ветерани цього потребують», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Усього, за інформацією департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації, в області мешкають 1696 ветеранів Другої світової війни. Із зазначеною категорією осіб підписано 416 декларацій.

«Діагностично-мобільні комплекси дозволяють обстежити та підписати декларацію безпосередньо на дому. Медичний огляд включає наступне: вимірювання артеріального тиску, пульсу, проведення електрокардіограми. Виписуються пільгові рецепти на медикаменти, зокрема, за програмою «Доступні ліки». Робота у цьому напрямку триває, оскільки підписання декларацій відбувається за бажанням», — додав директор департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслав Полясний.

Окрім того, відповідно до розпорядження допомогу з підписанням декларації нададуть самотнім пенсіонерам, людям з інвалідністю, чорнобильцям та учасникам АТО. Кампанія триватиме до кінця вересня цього року.

Як зазначено у дорученні від 17 квітня 2018 року за підписом голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова, допомога з вибором лікаря здійснюється «з метою наближення населення до якісної та своєчасної медичної допомоги, а також для зручності укладання декларації особам, які потребують соціального патронажу на дому».