​В Одеській області створено Асоціацію виноградарів та виноробів

21 лютого 2019, 10:30
​В Одеській області створено Асоціацію виноградарів та виноробів

У Болградському районі створено Асоціацію виноградарів та виноробів, яка отримала назву «Придунайська Бессарабія». Вона опікуватиметься розвитком виноробства, а також реєстрацією та контролем географічних зазначень виробленого вина. Про це повідомив начальник управління аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації Іван Петрів.

«Одеська область унікальна не лише своєю культурою та традиціями, а й природними властивостями. В регіоні велика площа виноградних насаджень, і ми прагнемо, щоб наше вино було впізнаване у всьому світі. Відтак, створення Асоціації – це ще один крок розвитку галузі, адже продукт буде захищений від недобросовісної конкуренції», — підкреслив Іван Петрів.

Відтак, першим вином з географічним зазначенням стане «Ялпуг», на якість якого, в першу чергу, впливають мікроклімат і природні фактори місцевості.

Зазначимо, в Одеській області було завершено складання першого в Україні кадастру виноградників. Він містить повну інформацію про місце та площу насаджень, статус земельних ділянок, особливості ґрунту та мікроклімату, а також сорт і яке саме вино з нього виробляється. Такий реєстр ефективно працює в усіх виноробних країнах ЄС. Наразі до бази даних Одеської області внесено повну інформацію про понад 1600 земельних ділянок під виноградними насадженнями різних сортів. Перелік включає 40 найменувань технічних сортів, 56 столових і 4 підщепних.

Нагадаємо, в Одеській області реалізується проект Євросоюзу, який дозволить контролювати найменування та походження вина за стандартами ЄС. Його мета – пошук і встановлення географічних зазначень, які відображають унікальні традиції, культурну спадщину та історію України. Ці зазначення створюють чіткий зв’язок «місце-товар» і дають змогу виробникам з певного географічного району вимагати зазначення на пляшці інформації, звідки товар походить.