​В Одеській області створять центри допомоги постраждалим від насильства та торгівлі людьми

04 грудня 2018, 16:20
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одеській області планують створити три центри надання допомоги постраждалим від насильства і торгівлі людьми — на сході, півдні та центрі регіону. Про це стало відомо під час засідання круглого столу щодо впровадження в Одеській області національного механізму взаємодії суб’єктів протидії торгівлі людьми.

«У нашому регіоні з 2012 року 43 особи отримали статус постраждалих від торгівлі людьми. Одеська обласна державна адміністрація у співпраці з міжнародними організаціями вживає заходи щодо підвищення обізнаності населення, а також проводить активну інформаційну кампанію щодо запобігання попадання у рабство. Безумовно, людям, які постраждали від насильства та торгівлі маємо приділяти максимальну увагу — їм необхідно надавати своєчасну психологічну, юридичну та соціальну допомогу, зокрема. Наразі в Одеській області планується створення трьох центрів, у яких такі люди матимуть змогу отримати підтримку. Вони будуть розташовані у Білгород-Дністровському та Іванівському районах, а також поблизу міста Одеса», — підкреслив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Віталій Свічинський.

Участь у тематичному круглому столі взяли заступниця міністра соціальної політики України Наталія Федорович, представники Міжнародної організації з міграції, структурних підрозділів ОДА, ГУ Національної поліції в Одеській області та громадського суспільства. Присутні обговорили діяльність органів виконавчої влади на регіональному та місцевому рівнях у протидії торгівлі людьми, а також взаємодію з міжнародними та громадськими організаціями на шляху вирішення проблемних питань. Відтак, заступниця міністра соціальної політики України Наталія Федорович підкреслила, що необхідно проводити більше інформаційно-просвітницьких заходів у районах та ОТГ Одеської області.

Зазначимо, Одеська область долучилася до Всесвітньої акції «16 днів без насильства». З 25 листопада по 10 грудня на території регіону проходять тематичні заходи.

Нагадаємо, в Одеській області працює координаційна рада ОДА з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, торгівлі людьми, яка була створена у грудні 2017 року за розпорядженням очільника регіону Максима Степанова.