В Одеській області стартувала нерестова заборона

03 квітня 2018, 13:00
В Одеській області стартувала нерестова заборона

З 1 квітня на низці водних об’єктів Одеської області обмежено вилов риби через нерест. Йдеться про річки Турунчук, Барабой, Малий Куяльник, Кодима та Південний Буг. Триватиме ця заборона до 30 червня. Про це під час селекторної наради в Одеській обласній державній адміністрації повідомив начальник управління державного рибного господарства в Одеській області Сергій Юрчук. Скайпом до засідання приєдналися голови РДА та керівники ОТГ регіону.

«На низці річок, озер, лиманів та водосховищ Одеської області нерестова заборона діятиме з 15 квітня. Зокрема, з цього дня обмежать вилов риби у Дністровському та Хаджибейському лиманах, Кучурганському водосховищі, у придунайських озерах, а також на озері Сасик і в Стенцівсько-Жебріянський плавнях. У Шаболтському лимані заборона стосуватиметься срібного карася, що мігрує з Дністровського лиману. На річці Дунай подібна заборона діятиме з 22 квітня, в Сухому лимані — з 1 травня. Під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом на визначених ділянках водойм. У разі порушення правил рибного лову передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність», — підкреслив Сергій Юрчук.

Зазначимо, нерестова заборона вводиться з метою збереження рибних ресурсів і створення сприятливих умов для розмноження риби. В період нересту заборонено проводити днопоглиблювальні, вибухові та інші види робіт на землях водного фонду. Також заборона стосується і змагань з рибальства та природнього полювання.