​В Одеській області складання кадастру виноградників — на завершальному етапі

17 травня 2018, 10:00
​В Одеській області складання кадастру виноградників — на завершальному етапі

Створення бази даних щодо земельних ділянок, які можуть бути використані для закладання майбутніх виноградників та ведення їх кадастру в Одеській області, на завершальному етапі. Про це стало відомо під час виступу начальника управління аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації Івана Петріва на конференції з нагоди відкриття проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних значень в Україні», що проходила у Києві.

«Цей проект актуальний не лише для України в цілому, а й для Одеської області, зокрема. Його реалізація дасть змогу популяризувати виноградорсько-виноробну продукцію нашого регіону та дати їй вихід на зовнішні ринки. Наразі вивчення та створення бази даних щодо земельних ділянок, які можуть бути використані для закладання майбутніх виноградників та ведення їх кадастру завершується. Це той шлях, який пройшли багато країн для захисту свого продукту. А бюджетна підтримка галузі стимулюватиме наших товаровиробників на закладання нових багаторічних насаджень», - підкреслив Іван Петрів.

Зазначимо, проект ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» реалізується для вин, сільськогосподарської та харчової продукції з 2017 по 2020 рр. Його мета – пошук і встановлення географічних зазначень, адже саме вони зможуть відобразити унікальні традиції, культурну спадщину та історію України.
Географічне зазначення – це позначення, що використовується на товарах, які мають певне географічне походження і мають властивості, репутацію або характерні особливості, зумовлені переважно цим місцем походження.

Довідково. Кадастр виноградників – спеціалізована упорядкована база даних, яка періодично оновлюється та містить сукупність відомостей і документів про такі дані: правовий стан земельних ділянок, ідентифікація кожної земельної ділянки на місцевості (геодезичні координати), екологічні умови вирощування винограду (рельєф, ґрунтові умови та мікроклімат) та кількісний і якісний облік виноградних насаджень (сорт винограду та підщепи, схема садіння, формування, оцінка стану насадження).