В Одеській області сільським амбулаторіям передали 29 службових авто

22 лютого 2019, 10:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Сільським амбулаторіям Одеської області передали 29 службових автівок моделі Renault Duster. Лікарі зможуть використовувати сучасні кросовери, зокрема, під час виїздів до пацієнтів і надання консультацій. Вартість кожного з них становить півмільйона гривень.

«Це сучасні автомобілі Renault Duster, якими будуть оснащені наші амбулаторії. Саме з їхньою допомогою надаватиметься якісна медична допомога мешканцям області. Машини було закуплено в рамках програми Президента України з реформування сільської медицини, загальна вартість становить – 14,5 мільйонів гривень. Дуже приємно, що ця реформа стартувала саме в Одеській області і за рік вже дає позитивні результати», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, службовий автотранспорт для амбулаторій закупив департамент охорони здоров’я Одеської ОДА за рахунок субвенції з державного бюджету. Одна з машин вже працює у новозбудованій амбулаторії у Маяках. Наприкінці минулого року цей медзаклад відкрився першим серед запроектованих, ще 28 наразі будуються. Амбулаторія розрахована на роботу чотирьох сімейних лікарів. Окрім їхніх кабінетів, там є маніпуляційна, перев’язувальна та інші допоміжні приміщення. Також поруч функціонує відділення екстреної медичної допомоги, яке обслуговує не лише Маяківську ОТГ, а також Миколаївку і постраждалих у ДТП на майже 30-кілометровій ділянці траси Одеса-Рені та дорогах місцевого значення.

Нагадаємо, Одеська область першою в країні розпочала реформу сільської медицини. Відповідний закон підписав Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до регіону 27 грудня 2017 року. Як один з пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон», розвиток медичної галузі триває.