В Одеській області сільським амбулаторіям передали 29 службових авто

22 лютого 2019, 10:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Сільським амбулаторіям Одеської області передали 29 службових автівок моделі Renault Duster. Лікарі зможуть використовувати сучасні кросовери, зокрема, під час виїздів до пацієнтів і надання консультацій. Вартість кожного з них становить півмільйона гривень.

«Це сучасні автомобілі Renault Duster, якими будуть оснащені наші амбулаторії. Саме з їхньою допомогою надаватиметься якісна медична допомога мешканцям області. Машини було закуплено в рамках програми Президента України з реформування сільської медицини, загальна вартість становить – 14,5 мільйонів гривень. Дуже приємно, що ця реформа стартувала саме в Одеській області і за рік вже дає позитивні результати», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, службовий автотранспорт для амбулаторій закупив департамент охорони здоров’я Одеської ОДА за рахунок субвенції з державного бюджету. Одна з машин вже працює у новозбудованій амбулаторії у Маяках. Наприкінці минулого року цей медзаклад відкрився першим серед запроектованих, ще 28 наразі будуються. Амбулаторія розрахована на роботу чотирьох сімейних лікарів. Окрім їхніх кабінетів, там є маніпуляційна, перев’язувальна та інші допоміжні приміщення. Також поруч функціонує відділення екстреної медичної допомоги, яке обслуговує не лише Маяківську ОТГ, а також Миколаївку і постраждалих у ДТП на майже 30-кілометровій ділянці траси Одеса-Рені та дорогах місцевого значення.

Нагадаємо, Одеська область першою в країні розпочала реформу сільської медицини. Відповідний закон підписав Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до регіону 27 грудня 2017 року. Як один з пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон», розвиток медичної галузі триває.