​В Одеській області розпочато реалізацію проекту ЄС «Смарт-спеціалізація»

12 вересня 2018, 17:10
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одеській області розпочато реалізацію проекту Європейського Союзу «Смарт-спеціалізація». Наразі Єврокомісією спільно із Одеською ОДА створено експертну групу, до якої долучилися науковці, підприємці та громадськість. Основна мета — визначення пріоритетних галузей для регіону та наявного потенціалу.

«Втілення проекту в регіоні надасть можливість досягти надзвичайних результатів, зважаючи на переваги, які має Одеська область у багатьох різноманітних сферах. До процесу необхідно залучати бізнес, громадські організації, науковців і ресурси облдержадміністрації. Розробка регіональної стратегії з ухилом на Смарт-спеціалізацію — це можливість рухатись до бажаних результатів. А розвиток пріоритетних галузей дозволить залучити більше інвестицій у наш регіон», — зазначила радник голови Одеської обласної державної адміністрації з питань інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Дар’я Антоненко.

Зазначимо, в Європейському Союзі розроблено 120 стратегій смарт-спеціалізацій. Вони являють собою нову концепцію інноваційної політики, яка зосереджується на економічному перетворенні. В Україні учасниками платформи «Смарт-спеціалізація» обрано лише три області: Одеську, Харківську та Запорізьку. Пілотні регіони отримуватимуть індивідуальну підтримку від Європейського Союзу для швидкого усунення інвестиційних бар'єрів та впровадження інновацій.

«Смарт-спеціалізація — це довготривалий процес, в основі якого — детальне дослідження усіх галузей регіону. За результатами аналізу визначаються пріоритетні сфери, на розвиток яких Європейським Союзом спрямовуються кошти», — зазначив представник Європейської комісії Алессандро Раінолді.

Нагадаємо, економічний розвиток — один із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки. Відтак, минулого року регіон посів перше місце в Україні за темпами зростання промислового виробництва та увійшов у ТОП-3 за індексом фізичного обсягу валового регіонального продукту. А вже за результатами першого півріччя 2018 року Одеська область — у лідерах за показниками будівництва.