​В Одеській області розпочалися міжнародні військово-морські навчання «Сі Бриз-2018»

09 липня 2018, 14:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Понад 2 тисячі військових з 19 країн світу візьмуть участь в українсько-американських навчаннях «Сі Бриз-2018». Їх проведуть з 9 по 21 липня на території Одеської та Миколаївської областей, а також у північно-західній частині Чорного моря. Участь у церемонії відкриття «Сі Бриз-2018» взяли керівники навчань від американської та української сторін. Зокрема, із вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

«З кожним роком навчання «Сі Бриз» стають дедалі потужнішими. Кількість країн-учасниць зросла до 19. Для Одеської області, зокрема, це велика відповідальність, адже саме тут зосереджено головну базу ВМС Збройних сил України. Я всіх вітаю із початком навчань! Бажаю цікавої та плідної співпраці усім учасникам», — підкреслив заступник голови Одеської обласної адміністрації Сергій Колебошин.

Основними навчально-бойовими елементами та завданнями «Сі Бриз-2018» стануть дії протикорабельної та протиповітряної оборони, висадки морського десанту на необладнане узбережжя, проведення рейдових дій, а також тактичне маневрування. У навчаннях буде задіяно близько 30 кораблів, катерів та суден забезпечення, один підводний човен та 25 літаків.

«Ми проводимо навчання вже понад 20 років. За цей час наші стосунки з країнами-учасницями дуже зміцніли. Навчання є важливим у сенсі посилення співпраці та підтримання миру в області. Водночас, вони дають нам можливість відпрацювати нашу скоординовану відповідь на будь-яку загрозу у регіоні», — наголосив керівник навчать від США, капітан 1-го рангу Метью Ліман.

Зазначимо, управління силами морського, повітряного та наземного компонентів здійснюватиметься безпосередньо з борту штабного корабля ВМС США «Маунт Уітні», що стало особливістю проведення цьогорічних українсько-американських навчань.