В Одеській області пройде соціальна акція «16 днів без насильства»

22 листопада 2018, 18:10
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Одеська область долучилася до Всесвітньої акції «16 днів без насильства». З 25 листопада по 10 грудня на території регіону проходитимуть тематичні заходи. Про це повідомив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Віталій Свічинський.

«У період акції на території області планується проведення просвітницьких заходів, аби максимально привернути увагу суспільства до таких проблем, як насильство в сім’ї та торгівля людьми. За статистикою, в Україні лише 35% людей, які постраждали від насильства, звертаються за допомогою. У перший день акції, 25 листопада, на знак солідарності протидії насильству будівлю облдержадміністрації буде підсвічено помаранчевим кольором, що символізує світле майбутнє. На сьогодні до проведення кампанії вже долучилися понад 100 країн світу», — повідомив Віталій Свічинський.

Він додав, що подібні випадки не можна замовчувати. Якщо у родині присутні факти насильства, про це необхідно розповідати, аби отримати належний захист.

У свою чергу директор департаменту сімейної та соціальної політики ОДА Лілія Коваленко зазначила, що до акції долучатимуться усі райони області. «У закладах освіти проходитимуть тематичні тренінги, лекції та бесіди щодо протидії насильству, буде організовано виставки, а також планується опитування громадян», - зазначила вона.

Нагадаємо, 16-денний період кампанії охоплює важливі дати: Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок (25 листопада), Всесвітній день боротьби зі СНІДом (1 грудня), Міжнародний день боротьби з рабством (2 грудня), Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями (3 грудня), Міжнародний день волонтера (5 грудня), Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі (6 грудня), Міжнародний день боротьби з корупцією (9 грудня), Міжнародний день прав людини (10 грудня).

Довідка. Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» у 2000 році. Через рік заходи та ініціативи акції відбулися вже у 20 регіонах України і об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.