В Одеській області проходить Рада регіонального розвитку

02 березня 2019, 16:30
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

В Одеській області за участі Президента Петра Порошенка проходить Рада регіонального розвитку. ЇЇ учасники обговорюють перспективні плани розвитку області на 2019-2021 роки, які раніше були сформовані у районах і громадах.

«Територіальні громади чітко бачать, як треба розвивати свій регіон… Важливо, що громади самі почали пропонувати рішення і самі стають драйверами змін. Вони вже самі вивчають закордонний досвід і намагаються впроваджувати на свій території. Ми бачимо, що робиться саме те, що потрібно людям, і створює нову якість життя. І ці результати, які сьогодні вже є, — це лише старт процесу», — зазначив на відкритті заходу Петро Порошенко.

За його словами, громади активно розбудовують соціальні об’єкти, інфраструктуру, розвивають туристичну галузь. Також чимала увага приділяється забезпеченню інтернетом, телемедицині, Новій українській школі, інклюзивному навчанню.

Петро Порошенко повідомив, що на порталі Open Budget (відкритий бюджет) з грудня оприлюднена інформація по всіх місцевих бюджетах України. По кожному населеному пункту можна побачити, як формується його бюджет: скільки власних надходжень, а скільки дотується державою. Також є можливість перевіряти витрати — куди і на що місцева влада спрямовує фінансовий ресурс.

«Надходження місцевих бюджетів по області зросли із 6,3 млрд гривень у 2015 році до 16,2 млрд — у 2018! А це ж не просто цифри, а відремонтовані школи та дитсадки, дороги, вуличне освітлення та забезпечення водою», — зазначив у своєму виступі голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

У Раді регіонального розвитку беруть участь віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, очільники ОТГ, голови РДА, мери міст та громадські діячі.

Нагадаємо, в Одеській області завершився перший етап формування перспективних планів розвитку громад на 2019-2021 роки. До них подано понад 2000 пропозицій від громадськості, науковців, представників бізнесу. На основі власних пріоритетів такий план сформували кожен район, місто та ОТГ. Результат спільної роботи — оновлена дорожня карта розвитку всієї Одеської області, яка буде презентована найближчим часом.