В Одеській області припинено воєнний стан

26 грудня 2018, 16:00
В Одеській області припинено воєнний стан

В Україні припинено воєнний стан, запроваджений в окремих областях. Протягом місяця було здійснено низку організаційних та мобілізаційних заходів, які підвищили рівень боєздатності Збройних Сил України та спроможність відповідати на загрозу повномасштабного вторгнення. Про це стало відомо під час засідання Ради національної безпеки і оборони України.

«Запровадження воєнного стану було вчасним і необхідним. Як показав останній місяць – і ефективним кроком. Його припинення є моїм принциповим рішенням. Воно ґрунтується на аналізі всіх складових поточної безпекової ситуації в державі. Ми говоримо не лише про захист територіальної цілісності, не лише про оборону кожного клаптика української землі, ми говоримо про безпеку людей», — зазначив Президент Петро Порошенко.

Глава держави також нагадав, що причиною запровадження особливого правового режиму став акт агресії проти українських моряків і суден в районі Керченської протоки, здійснений російськими військовими.

У період дії воєнного стану в Одеській області не відбувалося суттєвих обмежень прав і свобод громадян. І, як неодноразово підкреслював голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, він був мінімально помітним і не вплинув на повсякденне життя мешканців.

Нагадаємо, воєнний стан було введено виключно в областях, які розташовані вздовж російського кордону, придністровської ділянки українсько-молдовського кордону та узбережжя Азовського і Чорного морів. Мова йшла про посилення охорони та заходи, які у разі вторгнення, дозволять Україні якнайшвидше відреагувати і мобілізувати всі ресурси.