В Одеській області представили нового керівника Південного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України

26 вересня 2019, 12:37
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Виконуюча обов’язки голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова обговорила перспективні напрямки подальшого розвитку медичної реформи в регіоні з Головою Національної служби здоров’я України Олегом Петренко та новопризначеним керівником Південного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Оленою Теряєвою.

«Сподіваюсь, що Одеський регіон і далі буде прикладом для інших областей у сфері медичної реформи. Про визнання нашого лідерства та ефективність проведеної роботи свідчить нове призначення нашого колишнього очільника Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Олени Теряєвої, яка визначена переможцем конкурсу і очолила Південний міжрегіональний департамент Національної служби здоров’я України» - відмітила Світлана Шаталова.

Голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко під час зустрічі повідомив, що Південний міжрегіональний департамент Національної служби здоров’я України буде працювати на три області – Одеську, Миколаївську і Херсонську із офісом в Одесі. Представники Миколаївської і Херсонської ОДА, які були присутні на зустрічі, познайомились із новопризначеним керівником і обговорили плани роботи до кінця року.

«У нас є час до квітня 2020 року, щоб у всіх трьох областях підготуватися до старту медичної реформи вторинної ланки та перезапустити існуючий механізм фінансування закладів охорони здоров’я» - повідомила новий керівник Південного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Олена Теряєва.

Нагадаємо, медична реформа в Україні стартувала 01 січня 2018 року з підписання декларації між лікарем і пацієнтом. На сьогодні, на Одещині 1,52 млн пацієнтів обрали свого лікаря у 90 закладах первинної медичної допомоги. Найбільше декларацій укладено в Подільському районі – 95%, Балтському районі – 77%. Найменше декларацій укладено у Білгород-Дністровському районі – 41%, Ананьївському районі – 45%.

Усі центри первинної медико-санітарної допомоги Одеської області були реорганізовані у комунальні некомерційні підприємства та уклали договори з Національною службою здоров’я України. При цьому, середня заробітна плата сімейного лікаря в первинці становить близько 13 тис. грн., середнього медичного персоналу – близько 6 тис. грн.. Наразі зміна моделі фінансування по типу «гроші ходять за пацієнтом» очікується в медичних закладах другого рівня (обласні, районні, міські лікарні для дорослого і дитячого населення) починаючи з 01.04.2020.