​В Одеській області посилять заходи щодо протидії контрабанді

21 червня 2018, 16:45
​В Одеській області посилять заходи щодо протидії контрабанді

Одеська область підтримує ініціативу «Україна без контрабанди». Зокрема, йдеться про системну боротьбу з тіньовими схемами на митниці. Про це стало відомо 21 червня на селекторній нараді з питань протидії контрабанді під головуванням Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та за участі правоохоронних органів.

«Боротьба з контрабандою та її проявами – надважливий аспект. Ми зацікавлені у зростанні митних платежів. Перш за все, ці кошти спрямовуються на розбудову інфраструктури та дорожнє будівництво. З одного боку, ми бачимо позитивну динаміку. Однак, необхідна єдина політика щодо тарифів розмитнення, окрім вже передбачених заходів. Було б доречним розглянути впровадження різних інформаційних систем, аби зробити процес більш контрольованим та прозорим», —зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Окрім того, очільник регіону навів приклад автоматизації процесів —пілотний проект під назвою «АвтоХаб». За період його роботи майже втричі зросли щомісячні та щодобові середні показники митного оформлення автомобілів.

Водночас, під час селекторної наради Глава Уряду зазначив, що боротьба із контрабандою —«це не разова акція».

«Ми ретельно проаналізуємо роботу митниць, рішення будуть жорсткими. Будемо вдосконалювати систему, аби механізми боротьби були більш ефективними. Також направимо до Парламенту зміни до законодавства, які передбачають криміналізацію (дій, що сприяють) контрабанди», — зауважив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Нагадаємо, на території Одеської митниці реалізуються декілька пілотних проектів, які започатковано Одеською облдержадміністрацією спільно з представниками основних імпортерів.