В Одеській області понад 100 дошкільнят навчаються в інклюзивних групах

12 березня 2019, 15:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Понад 100 дітей з особливими освітніми потребами відвідують інклюзивні групи у дитячих садках. Там вони мають змогу навчатися разом зі своїми однолітками. Про це стало відомо під час апаратної наради Одеської обласної державної адміністрації.

«Наша головна мета — охопити якісними послугами всіх дітей з особливими освітніми потребами. Щоб психологи постійно працювали не лише з ними, а й у тому числі з колективом, де проходить навчання, і з батьками. Це надважливо для їхньої комфортної соціалізації», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Очільник регіону також додав, що Одеська область займає лідерські позиції з розвитку інклюзивної освіти. Протягом трьох років кількість дітей, яка почала навчатися за такою формою у школах і дошкільних закладах, зросла у шість разів (у 2016 році – 139 дітей, у 2018 – 881 дитина).

Окрім цього, в освітніх закладах області облаштовано 9 сучасних ресурсних кімнат та 140 кімнат психологічного розвантаження. Там учні з особливими освітніми потребами отримують корекційні та розвиткові послуги.

«У цьому році передбачена державна субвенція на підтримку дітей з особливими освітніми потребами у закладах професійно-технічної і дошкільної освіти. Її розмір становить майже 3 мільйона гривень. Ще майже 12 мільйонів гривень передбачено для організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти», — зазначив директор департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр Лончак.

Як стало відомо під час апаратної наради, цього тижня ще один інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) запрацює у місті Татарбунари. Загалом вже прийняті рішення про утворення 28 таких центрів по всій Одеській області.

Нагадаємо, у травні 2018 року Одеська область приєдналася до національного проекту з розвитку інклюзивного освітнього середовища. Зокрема, перша леді Марина Порошенко і голова ОДА Максим Степанов підписали Меморандум про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). Окрім цього, регіон першим в Україні ввів новий освітній курс «Основи української жестової мови» для вчителів і вихователів.