В Одеській області понад 100 дошкільнят навчаються в інклюзивних групах

12 березня 2019, 15:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Понад 100 дітей з особливими освітніми потребами відвідують інклюзивні групи у дитячих садках. Там вони мають змогу навчатися разом зі своїми однолітками. Про це стало відомо під час апаратної наради Одеської обласної державної адміністрації.

«Наша головна мета — охопити якісними послугами всіх дітей з особливими освітніми потребами. Щоб психологи постійно працювали не лише з ними, а й у тому числі з колективом, де проходить навчання, і з батьками. Це надважливо для їхньої комфортної соціалізації», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Очільник регіону також додав, що Одеська область займає лідерські позиції з розвитку інклюзивної освіти. Протягом трьох років кількість дітей, яка почала навчатися за такою формою у школах і дошкільних закладах, зросла у шість разів (у 2016 році – 139 дітей, у 2018 – 881 дитина).

Окрім цього, в освітніх закладах області облаштовано 9 сучасних ресурсних кімнат та 140 кімнат психологічного розвантаження. Там учні з особливими освітніми потребами отримують корекційні та розвиткові послуги.

«У цьому році передбачена державна субвенція на підтримку дітей з особливими освітніми потребами у закладах професійно-технічної і дошкільної освіти. Її розмір становить майже 3 мільйона гривень. Ще майже 12 мільйонів гривень передбачено для організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти», — зазначив директор департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр Лончак.

Як стало відомо під час апаратної наради, цього тижня ще один інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) запрацює у місті Татарбунари. Загалом вже прийняті рішення про утворення 28 таких центрів по всій Одеській області.

Нагадаємо, у травні 2018 року Одеська область приєдналася до національного проекту з розвитку інклюзивного освітнього середовища. Зокрема, перша леді Марина Порошенко і голова ОДА Максим Степанов підписали Меморандум про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). Окрім цього, регіон першим в Україні ввів новий освітній курс «Основи української жестової мови» для вчителів і вихователів.