В Одеській області погодили ще 10 заявок на придбання житла для дітей-сиріт

01 листопада 2018, 13:00
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item
Gallery item

Комісія Одеської обласної державної адміністрації працює над забезпеченням житлом дітей-сиріт. Наразі погоджено ще 10 заявок на придбання або будівництво об’єктів під дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ) та житла у власність за рахунок державної субвенції 2018 року.

«Пропозиції, які саме об’єкти придбають, побудують або відремонтують, надають райони, міста та ОТГ Одеської області. Приміром, серед 10 заявок погоджених цього разу — виготовлення відповідної проектно-кошторисної документації на будівництво малого групового будинку у Сараті. Кошти вже спрямовано. Для нас є надважливим забезпечувати дітей-сиріт власним житлом і створювати умови для розвитку сімейних форм виховання», — повідомила т.в.о. начальника Служби у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації Тетяна Гриневич.

Також вона нагадала, що у минулому році Одеська область стала лідером в Україні — 191 дитина отримала житло за рахунок фінансування з місцевих бюджетів та коштів державної субвенції.

Зазначимо, наразі йдеться про субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа. На 2018 рік для Одеської області вона становить майже 62 мільйона гривень.

Відтак, за розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова утворено комісію для визначення загального курсу та конкретних об’єктів, на які спрямовується субвенція. Протягом цього року нею узгоджено вже 60 пропозицій на придбання житла у власність дітям-сиротам та особам з їх числа на загальну суму 22,9 мільйонів гривень. Ще 16,8 мільйонів гривень спрямують на будівництво чи придбання восьми об’єктів для ДБСТ.

Нагадаємо також, у регіоні впроваджують соціальну послугу — патронат над дитиною. Навчання для перших кандидатів розпочнеться у листопаді 2018 року. Раніше голова Одеської ОДА Максим Степанов заявляв, що забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування залишається пріоритетом його діяльності.